LOK’s in de HVG
Wat is een LOK?
Een LOK of lokale kwaliteitsgroep is een groep van collega's, artsen of apothekers-biologen, die hun medische praktijkvoering delen en kritisch beoordelen (peer review) om de zorgkwaliteit te verbeteren.
Per kalenderjaar moet de LOK 4 vergaderingen van minstens 1 uur organiseren. Om uw accreditering te verkrijgen of te behouden, moet u deel uitmaken van een LOK.
De HVG streeft ernaar om de kwaliteit van de peer review van de LOK te verhogen.
Na overleg met de LOK-voorzitters is gekozen om hiervoor te werken via de wijken van stad Gent. Dit wil zeggen dat we streven naar LOK’s die bestaan uit collega’s uit dezelfde buurt. Samenwerken met collega’s in de buurt biedt heel wat voordelen. Een belangrijk voordeel is dat je elkaar beter leert kennen. De LOK bestaat uit een mix van generaties en praktijkvormen. En ook patiënten zijn wijkgebonden: elke wijk in Gent heeft zijn eigen kenmerken en ziektes.
LOK’s die werken volgens een wijkgerichte visie en openstaan voor huisartsen uit deze wijk (telkens met de naam van de voorzitter)
1. Sluizeken, Tolhuis, Ham (Groep 1726 "forfait Gent-Noord"): Mark De Maesschalk
2. Muide-Meulestede-Afrikalaan: Leendert Holst
3. Drongen: Geoffroy Lemeur
4. Heusden Melle: Karen Vandensteen
5. Wondelgem: Filip Van Kerckhoven
6. Mariakerke: Teun Fransen
7. Destelbergen: Stefan Heytens
8. Nieuw Gent/UZ: Ellen Van Leeuwen
9. Oostakker: Marleen Lootens
10. Ledeberg-Gentbrugge: Melanie Jacobs en Julie Kwembeke
11. Ledeberg (WGC Botermarkt): Els Vandedrinck
12. Sint-Amandsberg (2 LOK's): Katrien Verwilligen en Hilde Maes
13. Brugse Poort: Carl Besard
Klik hier om de contactgegevens van de voorzitters te raadplegen (enkel voor ingelogde gebruikers).
Foto: stad Gent
Regio’s zonder LOK
Artsen uit deze regio’s die willen samenwerken met andere huisartsen in de wijk mogen steeds contact opnemen met:
1. Regio Station Noord en Zuid Watersportbaan
2. Regio Rabot- Blaisantvest
3. Regio Elisabethbegijnhof - Papegaai Prinsenhof Sint Michiels
4. Regio Binnenstad
5. Regio Macharius en Heirnis
LOK’s die nog niet werken volgens de wijken van stad Gent (telkens met de naam van de voorzitter)
Klik hier om de contactgegevens van de voorzitters te raadplegen (enkel voor ingelogde gebruikers).
Een nieuwe LOK oprichten
We zijn op zoek naar artsen die een LOK-groep willen opstarten in wijken waar nog geen LOK is gevestigd. Neem hiervoor contact op met een LOK-voorzitter, Rudi Derave of Ellen Van Leeuwen.
Op de website van het RIZIV vind je het volledige stappenplan voor het oprichten van een nieuwe LOK. Laat je niet afschrikken, dit is een eenvoudige procedure.
Aarzel niet om contact op te nemen met het RIZIV (Afdeling accreditering artsen en apothekers-biologen). Er is een vriendelijke LOK-verantwoordelijke die op al je vragen kan antwoorden.
Tel: +32(0)2 739 77 06
De wijken van stad Gent