Het UZ Gent startte een studie naar de werking van Camostat bij asymptomatische of mild symptomatische patiënten met een recente COVID-besmetting. U kan hier als huisarts uw patiënt voor aanmelden.
De COVAAT-studie is een dubbel blinde, placebo-gecontroleerde studie waarbij men het antiviraal middel Camostat test bij asymptomatische en mild symptomatische patiënten met vroege COVID-infectie en positieve wisser.
Concreet zijn de inclusiecriteria:
Het UZ wenst 150 patiënten te includeren en het primaire eindpunt is een reductie in virale lading tussen tijdspunt 0 en 5, in dit geval zal dit gebaseerd zijn op een CT waarde.
Visites zijn gepland via de COVID poli:
Patiënten worden opgevolgd via vragenlijsten en aan de hand van thuismonitoring. Er zijn ook verschillende substudies aan verbonden zoals een zweetanalyse, een PK/PD en extra stalen voor virologische en immunologisch onderzoek (COVIM).
Hier vindt u een affiche die u kan ophangen in uw wachtzaal als u patiënten in uw praktijk test. U kan uw patiënt hier ook eventueel over aanspreken.